تبلیغات
سیمرغ سعادت(بانک اطلاعاتی در مورد گزارش کار،تحقیق،آموزشی،مقاله،پروژه،پایان نامه،و...) - برنامه نویسی به کمک پایتون-بخش 5
----------------------------------- ---------------------------------------
یکشنبه 7 اردیبهشت 1393

برنامه نویسی به کمک پایتون-بخش 5

   نوشته شده توسط: ادریس     
>translator
Powered by Translate
>translator
 undefined 
Bookmark and Share

عملگرها و عملوندها:

—عملگرها نمادهای ویژه ای هستند که محاسباتی همچون جمع و ضرب را انجام میدهند.مقادیری که عملگرها استفاده می کنند،عملوند نامیده میشوند.
—نمادهای +و-و/ و نحوه استفاده از پرانتزها برای دسته بندی ، همان معنی را می دهند که در ریاضیات از آنها استفاده می شود.ستاره(*)نمادی است برای ضرب کردن و دو ستاره پیاپی (**) نمادی است برای توان رسانی.
—نکته : در پایتون تقسیم به صورت تقسیم صحیح انجام می گیرد.هنگامی که دو عملوند صحیح هستند ، نتیجه هم باید یک عدد صحیح باشد و بنا به قرارداد تقسیم صحیح همیشه به سمت پایین گرد می شود.
—>>>Minute=59
—>>>Minute/60
—0
—مقدار minute  عدد 59 است.نتیجه تقسیم 59 بر 60 برابر با 0.98333 است نه صفر.دلیل این اختلاف این است که پایتون تقسیم صحیح انجام میدهد.


ترتیب عملگرها:


—برای حفظ نحوه آرایش عملگرها میتوانید کلمه PEMDAS را بخاطر بسپارید. این کلمه از حروف اول شش کلمه انگلیسی زیر ساخته شده است و ترتیب اولویت عملگرها را نشان می دهد:

—Parentheses             Exponentiation            Multillication             Division            Addition           Subtraction
—     تفریق                      جمع                 تقسیم                     ضرب                     توان رسانی             پرانتزها

 

—بالاترین اولویت را پرانتز ها دارا می باشند. برای مثال مقدار (2-5) ** (1+1) برابر 8 است.مقدار 3**1*3 برابر 3 می باشد و نه 27.


>
برچسب ها: عملگرها و عملوندها: —عملگرها نمادهای ویژه ای هستند که محاسباتی همچون جمع و ضرب را انجام میدهند.مقادیری که عملگرها استفاده می کنند ، عملوند نامیده میشوند. —نمادهای +و-و/ و نحوه استفاده از پرانتزها برای دسته بندی ، همان معنی را می دهند که در ریاضیات از آنها استفاده می شود.ستاره(*)نمادی است برای ضرب کردن و دو ستاره پیاپی (**) نمادی است برای توان رسانی. —نکته : در پایتون تقسیم به صورت تقسیم صحیح انجام می گیرد.هنگامی که دو عملوند صحیح هستند ، نتیجه هم باید یک عدد صحیح باشد و بنا به قرارداد تقسیم صحیح همیشه به سمت پایین گرد می شود. —>>>Minute=59 —>>>Minute/60 —0 —مقدار minute عدد 59 است.نتیجه تقسیم 59 بر 60 برابر با 0.98333 است نه صفر.دلیل این اختلاف این است که پایتون تقسیم صحیح انجام میدهد. ترتیب عملگرها: —برای حفظ نحوه آرایش عملگرها میتوانید کلمه PEMDAS را بخاطر بسپارید. این کلمه از حروف اول شش کلمه انگلیسی زیر ساخته شده است و ترتیب اولویت عملگرها را نشان می دهد: —Parentheses Exponentiation Multillication Division Addition Subtraction — تفریق جمع تقسیم ضرب توان رسانی پرانتزها —بالاترین اولویت را پرانتز ها دارا می باشند. برای مثال مقدار (2-5) ** (1+1) برابر 8 است.مقدار 3**1*3 برابر 3 می باشد و نه 27. ،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر