تبلیغات
سیمرغ سعادت(بانک اطلاعاتی در مورد گزارش کار،تحقیق،آموزشی،مقاله،پروژه،پایان نامه،و...) - مبانی برنامه و مراحل پردازش در نرم افزار آباکوس و معرفی قابلیت‌های نرم افزار آباکوس
----------------------------------- ---------------------------------------


 
>translator
Powered by Translate
>translator
 undefined 
Bookmark and Shareمبانی برنامه ABAQUS

یک تحلیل کامل در برنامه آباکوس (ABAQUS) معمولاً از سه مرحله تشکیل شده است:

  1. مرحله پیش از پردازش
  2. مرحله پردازش
  3. مرحله بعد از پردازش

این سه مرحله مطابق روند زیر به وسیله تعدادی فایل با یکدیگر ارتباط دارند.

  1. مرحله پیش از پردازش در نرم افزار ABAQUSE/CAE و یا نرم افزار دیگر
  2. فایل ورودی با نام Job.inp
  3. مرحله پردازش با قابلیت استاندارد و یا صریح ABAQUS
  4. فایل خروجی با نام‌های Job.odb، Job.dat، Job.res، Job.fil
  5. مرحله بعد از پردازش در نرم افزار ABAQUSE/CAE و یا نرم افزار دیگر


پیش پردازش (ABAQUS/CAE)

در این مرحله شما باید مدل مسئله را ساخته و یک فایل ورودی آباکوس (ABAQUS) ایجاد کنید. مدل را معمولاً می‌توان به صورت گرافیکی با استفاده از ABAQUS/CAE و یا سایر پیش پردازنده ها ایجاد کرد و یا می‌توان فایل ورودی آباکوس (ABAQUS) را با استفاده از یک ویرایشگر متن مثل Notepad ساخت.

پردازش (استاندارد و یا صریح ABAQUS)

پردازش که معمولاً به صورت یک پروسه در پس زمینه اجرا می‌شود، مرحله ای است که در آن آباکوس (ABAQUS) استاندارد و یا صریح مسئله عددی را که در مدل تعریف شده حل می‌کند. مثال‌هایی از خروجی تحلیل تنش عبارت است از تغییر مکان‌ها و تنش‌هایی که در فایل‌های باینری ذخیره می‌شود و برای مرحله پس از پردازش مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسته به پیچیدگی مسئله ای که باید تحلیل شود و قدرت کامپیوتری که تحلیل را انجام می‌دهد، زمان تحلیل می‌تواند بین چند ثانیه تا چند روز طول بکشد.

مرحله بعد از پردازش (ABAQUS/CAE)

ارزیابی نتایج را می‌توان بعد از اتمام مرحله پردازش یعنی وقتی که تنش‌ها تغییر مکان‌ها و سایر متغیر های اساسی محاسبه شده‌اند انجام داد. ارزیابی معمولاً با استفاده از ماژول گرافیک ساز 2 یا سایر پس پردازنده ها انجام می‌شود. ماژول گرافیک ساز داده های فایل خروجی باینری را می‌خواند و گزینه های متفاوتی مانند کانتور های رنگی، انیمیشن، فرم تغییر شکل یافته و یا نمایش داده ها به صورت نمودار X-Y برای نمایش نتایج دارد.

 ABAQUS مجموعه ای از برنامه های شبیه سازی قدرتمند مهندسی است که بر پایه روش اجزای محدود بنا نهاده شده و می‌تواند مسایلی با طیف گسترده از یک تحلیل خطی نسبتاً ساده تا تحلیل‌های غیرخطی بسیار پیچیده را حل کند.

آباکوس (ABAQUS) شامل کتابخانه گسترده ای از المان‌ها است که می‌تواند هر نوع هندسه ای را به صورت مجازی مدل‌سازی کند. همچنین این برنامه شامل لیست گسترده ای از مدل‌های رفتار ماده است که می‌تواند رفتار اغلب مصالح مهندسی مانند فلزات، لاستیک، پلیمرها، کامپوزیت‌ها، بتن مسلح، فوم‌های شکننده و حتی مصالح ژئوتکنیکی مثل خاک و سنگ را نیز شبیه سازی کند.

از آنجایی که آباکوس (ABAQUS) به گونه ای طراحی شده که یک وسیله شبیه سازی عمومی با قابلیت‌های فراگیر باشد از آباکوس (ABAQUS) می‌توان برای حل مسایلی که خارج از حیطه مسایل مهندسی (تنش-کرنش) است نیز استفاده نمود.

نرم افزار آباکوس می‌تواند شبیه سازی مسایلی با تنوع فراوان همانند انتقال حرارت، انتشار جرم، مدیریت حرارت اجزای الکتریکی (تحلیل‌های کوپله الکتریکی حرارتی)، مسایل مربوط به صوت، مکانیک خاک (تحلیل‌های کوپله ای جریان آب منفذی - تنش) و تحلیل‌های پیزوالکتریک را انجام دهد.ABAQUS قابلیت‌های گسترده ای را برای شبیه سازی در کاربرد های خطی و غیرخطی فراهم می‌کند.

مسایلی که دارای اجزای متعدد و مصالح مختلف هستند را می‌توان با تعریف هندسه هر جز و اختصاص دادن مصالح تشکیل دهنده آن و سپس تعریف اندر کنش بین این اجزا شبیه سازی کرد. در تحلیل‌های غیرخطی آباکوس (ABAQUS) به صورت خودکار نمو بار و واداری همگرایی Convergence tolerance مناسب را انتخاب و به طور پیوسته در طول تحلیل این پارامترها را تنظیم می‌کند تا از بدست آمدن نتایج دقیق اطمینان حاصل شود.


>
برچسب ها: مبانی برنامه ABAQUS یک تحلیل کامل در برنامه آباکوس (ABAQUS) معمولاً از سه مرحله تشکیل شده است: مرحله پیش از پردازش مرحله پردازش مرحله بعد از پردازش این سه مرحله مطابق روند زیر به وسیله تعدادی فایل با یکدیگر ارتباط دارند. مرحله پیش از پردازش در نرم افزار ABAQUSE/CAE و یا نرم افزار دیگر فایل ورودی با نام Job.inp مرحله پردازش با قابلیت استاندارد و یا صریح ABAQUS فایل خروجی با نام‌های Job.odb ، Job.dat ، Job.res ، Job.fil مرحله بعد از پردازش در نرم افزار ABAQUSE/CAE و یا نرم افزار دیگر پیش پردازش (ABAQUS/CAE) در این مرحله شما باید مدل مسئله را ساخته و یک فایل ورودی آباکوس (ABAQUS) ایجاد کنید. مدل را معمولاً می‌توان به صورت گرافیکی با استفاده از ABAQUS/CAE و یا سایر پیش پردازنده ها ایجاد کرد و یا می‌توان فایل ورودی آباکوس (ABAQUS) را با استفاده از یک ویرایشگر متن مثل Notepad ساخت. پردازش (استاندارد و یا صریح ABAQUS) پردازش که معمولاً به صورت یک پروسه در پس زمینه اجرا می‌شود ، مرحله ای است که در آن آباکوس (ABAQUS) استاندارد و یا صریح مسئله عددی را که در مدل تعریف شده حل می‌کند. مثال‌هایی از خروجی تحلیل تنش عبارت است از تغییر مکان‌ها و تنش‌هایی که در فایل‌های باینری ذخیره می‌شود و برای مرحله پس از پردازش مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسته به پیچیدگی مسئله ای که باید تحلیل شود و قدرت کامپیوتری که تحلیل را انجام می‌دهد ، زمان تحلیل می‌تواند بین چند ثانیه تا چند روز طول بکشد. مرحله بعد از پردازش (ABAQUS/CAE) ارزیابی نتایج را می‌توان بعد از اتمام مرحله پردازش یعنی وقتی که تنش‌ها تغییر مکان‌ها و سایر متغیر های اساسی محاسبه شده‌اند انجام داد. ارزیابی معمولاً با استفاده از ماژول گرافیک ساز 2 یا سایر پس پردازنده ها انجام می‌شود. ماژول گرافیک ساز داده های فایل خروجی باینری را می‌خواند و گزینه های متفاوتی مانند کانتور های رنگی ، انیمیشن ،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر