تبلیغات
سیمرغ سعادت(بانک اطلاعاتی در مورد گزارش کار،تحقیق،آموزشی،مقاله،پروژه،پایان نامه،و...) - روشهای مش بندی (بخش 1) Meshing methods
----------------------------------- ---------------------------------------
یکشنبه 25 آبان 1393

روشهای مش بندی (بخش 1) Meshing methods

   نوشته شده توسط: ادریس    نوع مطلب :تحلیل با آباکوس(abaqus) ، 
>translator
Powered by Translate
>translator
 undefined 
Bookmark and Share

در این مثال که تا حدود زیادی به مثال قبل شباهت دارد یک گیره فلزی در قسمت پائینی حفره تحت بارگذاری قرار گرفته است. ابعاد گیره مورد نظر در شکل نمایش داده شده است.

 همانطور که در شکل نشان داده شده است انتهای گیره کاملا مقید شده است و به نیمه پائینی حفره باری به اندازه 50 MPa وارد می شود. چنین بارگذاری و شرایط مرزی هنگامی رخ می دهد که به لولای درون حفره باری در جهت قائم و به سمت پائین وارد شود. این بار به نیمه پائینی حفره انتقال پیدا می کند. با ساده سازی و حذف لولا صرفا بار منتقل شده به گیره را مدل می کنیم.

مهمترین نکته آموزشی در این مثال نحوه تقسیم کردن مدل به چندین قسمت مختلف و نیز آشنایی اولیه با نحوه تنظیم خروجی های مدل می باشد.Part

  • به منظور آغاز کار رسم مدل وارد ماژول Part شوید. آیکون part را انتخاب نموده و مطابق تنظیمات زیر کار ترسیم اولیه مدل را شروع کنید.

Modeling Space: 3D

Type: Deformable

Shape: Solid

Type: Extrusion

Approximate Size: 0.5

با استفاده از sketch Rectangle یک مستطیل به ابعاد 0.05*0.125 رسم کنید. برای اندازه گذاری از sketchDim  و برای ویرایش اندازه ها از sketch Dimension Edit استفاده کنید.

نرم افزار در نمایش مقادیر اندازه ها روی صفحه کاری نرم افزار با توجه به تنظیمات نرم افزار مقادیر را گرد می کند. بطور مثال طول مستطیل رسم شده 0.125 می باشد اما بصورت 130 E -03 نمایش داده می شود.

با استفاده از sketch Arc Center Ends نیمدایره انتهای گیره را رسم کنید. برای مشخص نمودن مرکز دایره بهتر است مختصات مرکز آن را بصورت دستی وارد کنید.

با استفاده از sketch Circle حفره گیره را رسم کنید. پس از رسم با اسفاده از sketch Dim  شعاع دایره را برابر با 0.015 قرار دهید.


حال با استفاده از دستور Trim، sketchTrimAuto ، خطوط اضافی شکل را حذف کنید.


همانطور که در مثالهای قبل نیز ذکر شده بود در هر جا که اشتباه کردید با استفاده ازdelete می توانید ترسیمهای اشتباه را پاک کنید. پس از آنکه مدلی همانند شکل 5-3 ایجاد کردید Done کرده و ضخامت مدل را 0.02 تعیین کنید.


Property

  • همانند مثالهای قبلی ماده ای با مشخصات مکانیکی زیر ساخته و نهایتا آنرا به مدل نسبت دهید.

Density: 7800

Young’s Module: 200 E9

Poisson’s Ratio: 0.3


Assembly

  • نمونه ای از مدل ساخته شده را در ماژول Assembly وارد کنید.

Step

  • یک گام تحلیلی از نوع Static/General بسازید.
  • در نوار ابزار ماژول Step چند گزینه دیگر نیز وجود دارد که در این مثال تا حدودی با Field Output Manager، و نحوه تنظیمات آن آشنا خواهید شد.
  • تمامی نتایجی که در ماژول Visualization تا کنون و در مثالهای پیشین مشاهده کردید ابتا باید در این قسمت تنظیم شود. بطور مثال تعیین اینکه آیا می خواهیم تنش فون میسس در میان نتایج تحلیل ذخیره شود یا خیر از اینجا انجام می شود. روی Field Output Manager، کلیک کنید.


همانطور که در پنجره Field Output Requests Manager مشاهده می کنید خود نرم افزار به طور پیش فرض برای Step-1 یک F-Output ساخته است. روی کلید Edit کلیک کنید.
 

در پنجره Edit Field Output Request نتایجی که به طور پیش فرض جهت ذخیره شدن انتخاب شده اند را مشاهده می کنید. در هر مساله ای که تحلیل می کنید می توانید آنها را ویرایش کرده، نتایجی را حذف و یا اضافه نمود. در این مثال تعدادی از نتایجی که به طور پیش فرض تعین شده اند را حذف می کنیم به نحوی که فقط نتایج زیر را ذخیره می کنیم.

S, E, U, RF

برای اینکار می توانید مستقیما عبارت فوق را در کارد Output Variables وارد کنید و یا از از میان نتایج موجود در پنجره نتایج اضافی را حذف و E را به نتایج اضافه کنید.در مقابل هر نتیجه درخواستی توضیح مختصری در مورد عبارت اختصاری آن داده شده است. مثلا در این مساله ما نیازی به ثبت کرنشهای پلاستیک نداریم چون ماده را الاستیک خطی در نظر گرفته ایم و لذا آنرا از حالت انتخاب خارج می کنیم. در مقابل مقادیر کرنش را در نتایج نیاز داریم که آنرا اضافه می کنیم.

پس از آنکه نتایج مورد درخواست خود را وارد کردید Ok کنید و پنجره Field Output Requests Manager را Dismiss کنید.

در مسائل ساده و کوچکی همانند مثال ما حذف کردن نتایج اضافی شاید خیلی ضروری نباشد، اما در مسائل بزرگتر و پیچیده تر این امر بسیار بااهمیت می شود. نتایج بدست آمده در هر مثال Abaqus در یک فایل با پسوند .Odb ذخیره می گردد. حجم این فایل در مسائل کوچک در حد چند مگابایت است. اما این مقدار در مسائل بزرگ به حد چندین گیگابایت خواهد رسید و در صورتی که به حذف نتایج اضافی و درخواست نتایج مورد نظرتان عادت نکرده باشید در مسائل بزرگ دچار دردسر و کندی کار نرم افزار خواهید شد.


>
برچسب ها: در این مثال که تا حدود زیادی به مثال قبل شباهت دارد یک گیره فلزی در قسمت پائینی حفره تحت بارگذاری قرار گرفته است. ابعاد گیره مورد نظر در شکل نمایش داده شده است. همانطور که در شکل نشان داده شده است انتهای گیره کاملا مقید شده است و به نیمه پائینی حفره باری به اندازه 50 MPa وارد می شود. چنین بارگذاری و شرایط مرزی هنگامی رخ می دهد که به لولای درون حفره باری در جهت قائم و به سمت پائین وارد شود. این بار به نیمه پائینی حفره انتقال پیدا می کند. با ساده سازی و حذف لولا صرفا بار منتقل شده به گیره را مدل می کنیم. مهمترین نکته آموزشی در این مثال نحوه تقسیم کردن مدل به چندین قسمت مختلف و نیز آشنایی اولیه با نحوه تنظیم خروجی های مدل می باشد. Part به منظور آغاز کار رسم مدل وارد ماژول Part شوید. آیکون part را انتخاب نموده و مطابق تنظیمات زیر کار ترسیم اولیه مدل را شروع کنید. Modeling Space: 3D Type: Deformable Shape: Solid Type: Extrusion Approximate Size: 0.5 با استفاده از sketch Rectangle یک مستطیل به ابعاد 0.05*0.125 رسم کنید. برای اندازه گذاری از sketchDim و برای ویرایش اندازه ها از sketch Dimension Edit استفاده کنید. نرم افزار در نمایش مقادیر اندازه ها روی صفحه کاری نرم افزار با توجه به تنظیمات نرم افزار مقادیر را گرد می کند. بطور مثال طول مستطیل رسم شده 0.125 می باشد اما بصورت 130 E -03 نمایش داده می شود. با استفاده از sketch Arc Center Ends نیمدایره انتهای گیره را رسم کنید. برای مشخص نمودن مرکز دایره بهتر است مختصات مرکز آن را بصورت دستی وارد کنید. با استفاده از sketch Circle حفره گیره را رسم کنید. پس از رسم با اسفاده از sketch Dim شعاع دایره را برابر با 0.015 قرار دهید. حال با استفاده از دستور Trim ، sketchTrimAuto ، خطوط اضافی شکل را حذف کنید. همانطور که در مثالهای قبل نیز ذکر شده بود در هر جا که اشتباه کردید با استفاده ازdelete می توانید ترسیمهای اشتباه را پاک کنید. پس از آنکه مدلی همانند شکل 5-3 ایجاد کردید Done کرده و ضخامت مدل را 0.02 تعیین کنید. Property همانند مثالهای قبلی ماده ای با مشخصات مکانیکی زیر ساخته و نهایتا آنرا به مدل نسبت دهید. Density: 7800 Young’s Module: 200 E9 Poisson’s Ratio: 0.3 Assembly نمونه ای از مدل ساخته شده را در ماژول Assembly وارد کنید. Step یک گام تحلیلی از نوع Static/General بسازید. در نوار ابزار ماژول Step چند گزینه دیگر نیز وجود دارد که در این مثال تا حدودی با Field Output Manager ، و نحوه تنظیمات آن آشنا خواهید شد. تمامی نتایجی که در ماژول Visualization تا کنون و در مثالهای پیشین مشاهده کردید ابتا باید در این قسمت تنظیم شود. بطور مثال تعیین اینکه آیا می خواهیم تنش فون میسس در میان نتایج تحلیل ذخیره شود یا خیر از اینجا انجام می شود. روی Field Output Manager ، کلیک کنید. همانطور که در پنجره Field Output Requests Manager مشاهده می کنید خود نرم افزار به طور پیش فرض برای Step-1 یک F-Output ساخته است. روی کلید Edit کلیک کنید. در پنجره Edit Field Output Request نتایجی که به طور پیش فرض جهت ذخیره شدن انتخاب شده اند را مشاهده می کنید. در هر مساله ای که تحلیل می کنید می توانید آنها را ویرایش کرده ، نتایجی را حذف و یا اضافه نمود. در این مثال تعدادی از نتایجی که به طور پیش فرض تعین شده اند را حذف می کنیم به نحوی که فقط نتایج زیر را ذخیره می کنیم. S ، E ،

best place buy generic viagra online
جمعه 17 خرداد 1398 11:51 ب.ظ

Hey there! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to check it out. I'm definitely loving the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my followers! Wonderful blog and terrific style and design.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر